ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

23.06.2017

Учасники Міжнародного форуму корпоративних секретарів обговорили актуальні питання корпоративного управління

16 червня у Києві відбувся IV Міжнародний форум корпоративних секретарів «Корпоративне управління: міжнародні тренди та українська практика». Організаторами заходу виступили Професійна асоціація корпоративного управління та Міжнародна фінансова корпорація. Інформаційним партнером заходу виступила і Асоціація «УФТ».
Програма цьогорічного Форуму складалася з чотирьох сесій, а саме:
- держава в корпоративних відносинах – регулятор, акціонер, арбітр, «директор з розвитку»: тенденції, інновації, проблеми та шляхи їх вирішення.
- концепція GRC, інші тенденції, що визначають розвиток корпоративного управління в світі. Чи встигне українська практика за світовими процесами?
- професія корпоративного секретаря. Тренди останніх років, вимоги роботодавців та можливості для працівників.
- практика роботи корпоративного секретаря в Україні та успішні кейси.
Традиційно в рамках Форуму відбулось підведення підсумків конкурсу «Корпоративний секретар 2016 року» та нагородження переможця, лауреатів та номінантів Конкурсу.
Останнім часом у сфері корпоративного управління, зокрема в його законодавчому забезпеченні, відбулися значні зміни, повідомив Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв. Насамперед, йдеться про прийняття нового Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах), який передбачає механізм squeeze-out. Також незабаром має бути підписано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо корпоративних договорів).
Для Комісії корпоративне управління є дуже важливим елементом. Особлива увага регулятора сьогодні приділяється новому законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо розкриття інформації на фондовому ринку та вдосконалення порядку емісії цінних паперів та розширення можливостей для залучення капіталу), який суттєво змінює підходи щодо розкриття інформації акціонерними товариствами.
При цьому корпоративне управління в Україні необхідно виводити на новий рівень, наповнювати його законами та практикою, змінювати культуру управління державним майном.
Без цивілізованого корпоративного управління неможливо створити повноцінний фондовий ринок та сподіватися на його стабільний розвиток. Паралельно необхідно розвивати інфраструктуру ринку капіталу на основі стандартів ЄС.
За словами директора Департаменту управління державною власністю Мінекономрозвитку Олени Дяченко, зараз держава управляє великою кількістю підприємств з різних секторів економіки. Непросто виконувати роль власника в тих галузях, де приватний бізнес є більш конкурентним за державні компанії. Враховуючи це, існують плани щодо приватизації значної частини невеликих державних підприємств.
Разом із цим потрібно підвищувати рівень корпоративного управління в державних компаніях, зокрема шляхом створення наглядових рад з незалежними директорами. Такі кроки сприятимуть не лише підвищенню рівня корпоративної культури в держсекторі, але й розвитку корпоративного управління в Україні в цілому.
Заступник Голови ФДМУ Юрій Нікітін акцентував увагу на необхідності існування чіткої політики управління державними компаніями. Зокрема, йдеться про запровадження стандартів корпоративного управління, вдосконалення діяльності наглядових рад, запровадження посади корпоративного секретаря тощо.
За словами Ю. Нікітіна, Фонд держмайна здійснює корпоративне управління на держпідприємствах лише в рамках їх підготовки до приватизації та підвищення їх інвестиційної привабливості. При цьому є сенс розглянути ідею щодо створення окремої структури, яка управлятиме всіма державними компаніями, адже сьогодні функції з управління ними розпорошені між різними міністерствами.