ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

14.09.2017

USAID пропонуються нові механізми для захисту прав споживачів фінансових послуг

Представники Асоціації прийняли участь в організованій USAID конференції 12 вересня «Трансформація фінансового сектору», на якій було презентовано результати дослідження роботи українських фінансових установ на ринку споживчого кредитування на міжнародній конференції «Захист прав споживачів фінансових послуг: шлях до розбудови довіри».

Конференцію проведено у співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності, Незалежною асоціацію банків України, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Основну увагу на конференції буде приділено трьом основним аспектам діяльності Проекту у сфері захисту прав споживачів фінансових послуг, а саме: споживчому кредитуванню, захисту прав споживачів та створенню фінансового омбудсмена.
На конференції було презентовано результати дослідження з питань споживчого кредитування (рекламної практики, результатів проведення «таємної» закупівлі та вирішення спорів), дослідження USAID стосовно альтернативних моделей для запровадження захисту прав споживачів фінансових послуг в Україні, а також новий законопроект про фінансового омбудсмена.

Ключові результати першої хвилі дослідження практики роботи на ринку споживчого кредитування свідчать про таке:
- 73.6% рекламних матеріалів не містять жодної інформації про вартість кредиту.
- у 68% випадків потенційним позичальникам взагалі не надається жодна письмова інформація.
- частина договорів про надання споживчого кредиту не містять інформації, що вимагається законодавством, або мають умови, що йому суперечать. Так, у 33% випадків проекти договорів не містили детального розпису сукупної вартості кредиту; у 17% випадків – не містили чіткого графіка платежів; 54% договорів містять умови, якими порушується право позичальника на дострокове повернення кредиту.
- більше 50% договорів про надання споживчого кредиту, які пропонувались «таємним покупцям» містять несправедливі умови для позичальника.
«Встановлюючи нові стандарти розкриття інформації та протидіючи оманливим методам роботи, цей новий закон сприятиме наданню правдивої інформації на ринку кредитування. Крім того, дуже важливо змінити ставлення та практику взаємодії як кредиторам, так і позичальникам», – зазначила Директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Сюзан Фрітц.

З повагою,
Асоціація «УФТ»