Рішення Комітету з торгової діяльності
7 лютого 2017 р.
Комітет з торгової діяльності Асоціації "УФТ" вирішив звернутись до НКЦПФР з пропозицією про врегулювання питання про створення єдиної загально доступної бази даних з метою оцінювання ризиків, згідно норм Рішенням ДКЦПФР від 12.12.2006 № 1449 під час визначення підозрілих угод.
Детальніше
07 лютого 2017 року відбулось засідання Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ" на якому були обговоренні питання членів Асоціації про застосування діючих норм законодавства стосовно провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів – діяльності з торгівлі цінними паперами.
За результатами обговорення Комітет з торгової діяльності вирішив рекомендувати апарату Асоціації звернутися до НКЦПФР з листом про створення інформаційної бази, з решти питань, що надійшли від членів Асоціації, сформувати узагальнюючий висновок для членів Асоціації "УФТ" та довести його до їх відома.
Ознайомитись з матеріалами можна за посиланням http://www.aust.com.ua/RobMaterials.aspx.
|
11 грудня 2015 р.
Комітет з торгової діяльності Асоціації "УФТ" вирішив звернутись за роз'ясненням з питань, що надійшли до Асоціації від її членів, до НКЦПФР
Детальніше
11 грудня 2015 року відбулось засідання Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ" на якому були обговоренні питання членів Асоціації про застосування діючих норм законодавства стосовно провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів – діяльності з торгівлі цінними паперами.
За результатами обговорення Комітет з торгової діяльності вирішив: 1. Звернутись за роз'ясненням до НКЦПФР з питань, що надійшли від членів Асоціації "УФТ". 2. За результатами звернення до НКЦПФР апарату Асоціації "УФТ" сформувати узагальнюючий висновок для членів Асоціації "УФТ" та довести його до їх відома.
Ознайомись з матеріалами можна за посиланням http://www.aust.com.ua/RobMaterials.aspx.
|
3 вересня 2015 р.
Комітет з торгової діяльності АУФТ розглянув та затвердив пропозиції АУФТ до проекту ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації стандартів IOSCO та виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом в частині протидії зловживанням на фондовому ринку"
Детальніше
03.09.2015 на засіданні Комітету з торгової діяльності Асоціації було затверджено пропозиції Асоціації до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації стандартів IOSCO та виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом в частині протидії зловживанням на фондовому ринку" для наступного їх подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
З матеріалами, які розглядались на засіданні Комітету, Ви маєте можливість ознайомитись на сторінці http://www.aust.com.ua/RobMaterials.aspx Засідання Комітету від 03.09.2015 р.
|
21 серпня 2015 р.
Комітет з торгової діяльності АУФТ вирішив звернутись до НКЦПФР та Мінюсту щодо застосування окремих норм ЗУ "Про ліцензування видів господарської діяльності"
Детальніше
21.08.2015 відбулось засідання Комітету з торгової діяльності АУФТ на якому було обговорено застосування окремих норм Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" від 02.03.2015 року №222-VIII щодо особливостей видачі та переоформлення ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
За результатами обговорення Комітет з торгової діяльності рекомендував апарату АУФТ звернутись до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також до Міністерства юстиції України (в частині запитань, що стосуються змісту даних в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) з приводу надання роз'яснень з наступних питань: - норми якого нормативного акту повинні виконувати професійні учасники фондового ринку, у випадку зміни місцезнаходження товариства? Чи буде переоформлюватись бланк ліцензії, виданої раніше? Чи буде такий бланк ліцензії при зміні місцезнаходження ліцензіата чинним?
Це питання є дуже важливим, тому що на сьогодні актуальна зміна місцезнаходження для професійних учасників із зони проведення антитерористичної операції. - з якого моменту професійний учасник має право здійснювати діяльність на фондовому ринку при отриманні ліцензії, якщо Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ще не містить необхідної інформації про видачу ліцензії, а Законом передбачено, що набуття здобувачем ліцензії права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відбувається з моменту внесення даних про рішення органу ліцензування про видачу йому ліцензії до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ? З моменту внесення відомостей про ліцензіата до ліцензійного реєстру НКЦПФР? З моменту внесення відомостей про ліцензіата до Єдиного ліцензійного реєстру? Де буду чітко зафіксована дата такого внесення до реєстру, якщо наразі жоден з цих реєстрів такої інформації не передбачає?
- протягом якого часу НКЦПФР буде передавати актуальні данні або інформацію про прийняті рішення до Єдиний ліцензійний реєстр, якщо містить неактуальну інформацію і перевірити наявність діючих та/або нових (змін даних у ліцензії) не має можливості? Звертаємо увагу, що Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності" від 02.03.2015 року №222-VIII датований від 02.03.2015 року, а набрав чинності через три місяці з дня його опублікування, тобто з 28.06.2015 року!
- протягом якого часу НКЦПФР буде передавати актуальні данні або інформацію про прийняті рішення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, якщо наразі він не містить відповідних полів для внесення інформації про ліцензії? Чи ведуться з Міністерством фінансів України та Кабінетом міністрів України перемовини з цього питання та чи є результати?
- після отримання ліцензій за нормами Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" від 02.03.2015 року №222-VIII, яким чином професійним учасникам виконувати норми Рішення НКЦПФР "Правила (умови) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами" №1449 від 12.12.2006 року, а також Рішення НКЦПФР "Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку" від 25.09.2012 року №1283 щодо зазначення у договорах та звітності серії, номеру, дати видачі та строку дії ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку?
|
23 квітня 2015 р.
Комітет з торгової діяльності затвердив пропозиції Асоціації до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками
Детальніше
Шановні члени Асоціації "УФТ"!
Сьогодні відбулося засідання Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ".
На засіданні було розглянуто доопрацьований проект рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) "Про затвердження Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками", схвалений рішенням Комісії від 26.12.2014 № 1838 (далі - проект рішення) та затверджено пропозиції апарату Асоціації "УФТ" до цього проекту.
На цьому ж засіданні Головою Комітету було обрано Шишкова Станіслава Євгенійовича, директора ПАТ «Фондова біржа «Перспектива», м. Київ.
З повагою, апарат Асоціації «УФТ».
|
22 квітня 2015 р.
23 квітня на засіданні Комітету з торгової діяльності АУФТ відбудеться обговорення пропозицій Асоціації до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками
Детальніше
Шановні члени Асоціації "УФТ"!
23 квітня відбудеться засідання Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ".
На засіданні планується обрати Голову Комітету та розглянути доопрацьований проект рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) "Про затвердження Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками", схвалений рішенням Комісії від 26.12.2014 № 1838 (далі - проект рішення).
Фахівці Асоціації "УФТ" 09 квітня 2015 року прийняли участь у засіданні Комітету з питань методології та нагляду за функціонуванням інфраструктури фондового ринку під головуванням члена Комісії Тарабакіна Дмитра Валерійовича, де був розглянутий вищезазначений проект рішення.
За результатами засідання фахівцями Асоціації "УФТ" з урахування коментарів, отриманих від членів Асоціації, були підготовлені та передані на розгляд членів Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ" пропозиції та зауваження до проекту рішення Комісії.
Ознайомитись з матеріалами, що будуть розглядатись за засіданні Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ" можна на сторінці "Робочі матеріали/Засідання Комітету від 23.04.2015"
З повагою, Асоціація "УФТ".
|
10 квітня 2015 р.
Затверджено склад Комітету з торгової діяльності Асоціації «УФТ»
Детальніше
Шановні члени Асоціації «УФТ»!
Рішенням Ради Асоціації «УФТ» від 09.04.2015 р. (Протокол Засідання Ради №6) затверджено новий склад Комітету з торгової діяльності: 1.Базилевич Оксана Миколаївна 2.Дмитрієв Антон Олексійович 3.Зесенко Роман Федорович 4.Купрін Максим Юрійович 5.Стеценко Костянтин Вікторович 6.Харченко В’ячеслав Анатолійович 7.Шишков Станіслав Євгенійович
Вітаємо з обранням!
З повагою, Асоціація «УФТ».
|
26 березня 2015 р.
Комітет з торгової діяльності рекомендує для використання Примірний План заходів щодо поліпшення фінансового стану профучастника, що передбачений Рішенням НКЦПФР від 03.06.2014 р. №731
Детальніше
25.03.2015 року відбулось чергове засідання Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ".
На засіданні члени Комітету розглянули ситуацію, що склалась із набуттям чинності Закону України "Про депозитарну систему України" у 2013 році, який змінив механізм здійснення операцій з цінними паперами.
Після введення "нового" механізму, торговці цінними паперами, укладаючи договори/контракти від свого імені, за рахунок та в інтересах клієнта за принципом "поставка проти оплати", що передбачають виконання сторонами такого договору своїх зобов'язань у майбутньому, зіштовхнулись з проблемою щоденного виконання показників продуктивності, передбачених "Положенням щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами", затвердженим Рішенням НКЦПФР №1900 від 25.12.2012 року (далі – Рішення або Положення №1900). Також, було запропоновано розглянути на прикладі актуальну ситуацію, коли у торговця цінними паперами розрахункові значення показників продуктивності не відповідають встановленим нормативним значенням та порядок його дій відповідно до існуючої нормативної бази.
Відповідно до ч.1. п. 8. Положення про систему нагляду за дотриманням професійними учасниками фондового ринку пруденційних нормативів у їх діяльності, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.06.2014 року №731 (далі – Рішення №731), торговець цінними паперами повинен протягом 30 календарних днів здійснити заходи щодо приведення значення пруденційного показника у відповідність до нормативного значення П.9. Рішення №731, передбачає, що у разі якщо розрахункове значення пруденційного показника не буде відповідати встановленому нормативному значенню, то такий професійний учасник протягом 10 календарних днів після закінчення 30-денного терміну, повинен підготувати та надати до НКЦПФР План заходів щодо поліпшення свого фінансового стану (далі - План заходів).
Фахівцями апарату Асоціації "УФТ" на запит членів асоціації був розроблений ПРИМІРНИЙ План заходів, що може бути використаний для подання до НКЦПФР.
Розглянувши ПРИМІРНИЙ План заходів та з метою практичного застосування вимог про складання Плану заходів щодо поліпшення свого фінансового стану, передбаченого Рішенням №731 НКЦПФР, Комітет з торгової діяльності Асоціації "УФТ" затвердив наступну позицію:
Рекомендувати професійним учасникам фондового ринку до застосування у роботі ПРИМІРНИЙ План заходів щодо поліпшення фінансового стану професійного учасника, розроблений Асоціацією "УФТ", у випадку, коли у торговця цінними паперами розрахункові значення показників продуктивності не відповідають встановленим нормативним значенням з причин укладання договорів/контрактів від свого імені, за рахунок та в інтересах клієнта за принципом "поставка проти оплати", що передбачають виконання сторонами такого договору своїх зобов’язань у майбутньому.
З повагою, Асоціація "УФТ".
|
18 березня 2015 р.
Затверджено позицію Комітету з торгової діяльності щодо Рекомендацій НКЦПФР при провадженні проф. діяльності на території проведення АТО та тимчасово окупованій території
Детальніше
Шановні члени Асоціації "УФТ"!
Повідомляємо, що 18 березня 2015 року відбулось чергове засідання Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ". Для вирішення питань, що були винесені на засідання, члени Комітету розглянули оприлюднені на офіційному сайті Національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - НКЦПФР) Рекомендації щодо запобігання порушень прав інвесторів та вжиття заходів з уникнення ризиків при провадженні професійної діяльності на території проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованій території, затверджені Рішенням НКЦПФР від 03 березня 2015 року №282 (далі - Рекомендації).
На підставі цих Рекомендацій, НКЦПФР сформовано Перелік учасників фондового ринку із зони проведення антитерористичної операції (далі - АТО) та тимчасово окупованої території, на яких поширюється дія цього документу щодо рекомендацій тимчасово або постійно змінити місцезнаходження. Зазначений Перелік учасників фондового ринку (далі - Перелік) є відкритим та доступним для ознайомлення усім зацікавленим особам. Перелік опубліковано на офіційному сайті НКЦПФР на сторінці http://nssmc.gov.ua/press/news/uvaga_sformovano_ perelik_uchasnikiv_fondovogo_rinku_na_teritoriyi_ato_ta_timchasovo_okupovanijj_teritoriyi.
Так, НКЦПФР рекомендує: - торговцям цінними паперами, які зареєстровані на території АТО та тимчасово окупованій території, з дати оприлюднення Переліку на офіційному веб-сайті НКЦПФР, рекомендується утриматися від вчинення будь-яких правочинів щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів до вчинення дій щодо зміни місцезнаходження, та надання до НКЦПФР відповідних документів, які підтверджують вчинення таких дій; - торговцям цінними паперами, які зареєстровані на території України поза межами території АТО та тимчасово окупованої території, з дати оприлюднення Переліку на офіційному веб-сайті НКЦПФР рекомендується утриматися від вчинення дій щодо укладання будь-яких правочинів щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів за участю торговців цінними паперами та компаній з управління активами, які включені до Переліку учасників фондового ринку на території АТО та тимчасово окупованій території.
Також Рекомендації НКЦПФР передбачають норму, що зобов’язує регулятора не тільки оприлюднити в офіційному друкованому виданні НКЦПФР та розмістити відповідну інформацію на офіційному веб-сайті Перелік учасників фондового ринку на території АТО та тимчасово окупованій території, а також і вносити та оприлюднювати зміни до нього.
Звертаємо увагу, що наразі існують нормативні акти, відповідно до яких визначається Територія проведення АТО. На сам перед, відповідно до Указу Президента України від 13.04.2014 року №405/2014 територія проведення АТО - це територія України, на якій розмістились населенні пункти, визначені в Переліку, де проводиться АТО. Вже після Указу Президента України від 13.04.2014 року №405/2014, Кабінет міністрів України (далі - КМУ) встановив перелік населених пунктів, на території яких здійснюється АТО. Даний Перелік був затверджений Розпорядженням КМУ від 30.10.2014 року №1053-р. До таких територій було віднесено ряд населених пунктів Донецької та Луганської областей, а також незначна кількість населених пунктів Ізюмського району Харківської області.
Проте, 05.11.2014 року КМУ своїм розпорядженням №1079-р зупинив дію свого ж розпорядження від 30.10.2014 року №1053-р. Тобто з 05.11.2014 року Перелік населених пунктів АТО визнається не діючим!
Яке значення недійсність Переліку населених пунктів АТО має для застосування Рекомендацій НКЦПФР?
Якщо законодавством не визначений Перелік населених пунктів АТО, то рекомендації та інші норми, що містять посилання на зазначений вище Перелік, практично не можуть бути застосовані! Вони (норми та рекомендації) є умовними, оскільки пов’язані із визначенням території проведення АТО.
Наразі у судовому порядку відбувається оскарження розпорядження КМУ від 05.11.2014 року №1079-року, яким було зупинено дію розпорядження КМУ від 30.10.2014 року №1053-р. Так, відповідною Постановою Окружного адміністративного суду України м. Києва від 09.02.2015 року №826/18330/14 - визнано незаконним розпорядження КМУ №1079-р. Суд постановив, що Кабінет міністрів не має повноважень щодо зупинення прийнятих ним діючих актів. Натомість вони можуть бути зупинені тільки Указом Президента України на підставі п. 15. ч.1 ст. 106 Конституції України і оскарженні у суді в порядку та у випадках, передбачених законом. Проте це тільки рішення першої інстанції та рішення Окружного адміністративного суду України м. Києва може бути оскаржене в порядку, що передбачений чинним законодавством.
В тім, окрім Переліку населених пунктів, на території яких здійснюється АТО, існує, наприклад, документ Торгово-промислової палати України (далі - ТППУ) при видачі сертифікату і засвідчення форс-мажору, що є підставою для відтермінування грошових зобов’язань та податкового боргу, продовження встановлених термінів для подання звітності та заяв платниками податків в зоні АТО та ін.
Тож органи ТППУ, при застосуванні повноважень встановлених законодавством, орієнтовані на не Перелік населених пунктів, а на інформацію про підконтрольну (!) силам АТО територію. Зазначена інформація щоденно надходить із Штабу Антитерористичного центру при СБУ, відповідно до листа ТППУ від 09.01.2015 року №106/05-5.4.
На підставі вищезазначеного, можна зробити висновок, що професійні учасники фондового ринку, які знаходяться на території АТО та тимчасово окупованій території, в рамках діючого законодавства, зокрема можуть орієнтуватися не на Перелік, а на інформацію о підконтрольній силами АТО території, яка щоденно надходить із Штабу Антитерористичного центру при СБУ.
Виходячи із наведеного вище Комітет з торгової діяльності Асоціації "УФТ" затвердив наступну позицію:
З метою практичного застосування Рекомендацій НКЦПФР Комітет з торгової діяльності Асоціації "УФТ" рекомендує професійним учасникам фондового ринку для отримання підтвердження про проведення на тій чи іншій території (у тому числі на території їх місцезнаходження) антитерористичної операції, звертатись до Штабу Антитерористичного центру при СБУ. При цьому Штаб Антитерористичного центру при СБУ зазначає, що усім, хто звернувся, буде надана відповідь відповідно до листа "Щодо отримання інформації з АТЦ при СБУ про проведення антитерористичної операції" від 16.12.2014 року №33/8428.
З повагою, Асоціація "УФТ"
|
24 листопада 2014 р.
Відбулося засідання Комітету з торгової діяльності
Детальніше
Повідомляємо, що 21 листопада 2014 року відбулося засідання Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ".
На засіданні було обговорено проблемні питання торговців цінними паперами, які виникають при дотриманні показників продуктивності відповідно до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, що затверджене Рішенням НКЦПФР №1900 від 25.12.2012 року та одноголосно схвалено наступну позицію щодо порядку розрахунку показників продуктивності торговців цінними паперами: - при розрахунку показників продуктивності згідно із Положенням щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, затверджене Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - НКЦПФР) №1900 від 25.12.2013 р. не повинна враховуватись сума договорів на виконання, розрахунки за якими проводяться за принципом "поставка цінних паперів проти оплати".
Також Комітет з торгової діяльності рекомендував Апарату Асоціації розробити на підставі позиції Комітету з торгової діяльності проект змін до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, затверджене Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - НКЦПФР) № 1900 від 25.12.2013 р. З повагою, апарат Асоціації «УФТ»
|
28 квітня 2014 р.
Затвердження Голови Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ"
Детальніше
Шановні члени Асоціації «УФТ»! Рішенням Ради Асоціації «УФТ» від 28.04.2014 р. (Протокол Засідання Ради №12) Головою Комітету з торгової діяльності затверджено Шишкова Станіслава Євгенійовича, директора ПАТ «ФБ «ПЕРСПЕКТИВА». З повагою, апарат Асоціації «УФТ».
|
13 листопада 2013 р.
pillola cialis per uomo cialis generico prezzo piu basso click here Асоціація "УФТ" запропонувала проект Змін до Положення щодо пруденційних нормативів діяльності з торгівлі цінними паперами
Детальніше
Шановні члени Асоціації "УФТ"!
08 лютого 2013 р. набрало чинності Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, затверджене Рішенням НКЦПФР № 1900 від 25.12.2012 р., відповідно до якого для торговців цінними паперами встановлено обов'язок розраховувати обов'язкові до виконання пруденційні нормативи та звітувати щодо їх виконання до НКЦПФР. Відповідно до зазначеного вище Рішення НКЦПФР окремі пункти Положення (пункт 6 глави 2, пункти 3 та 4 глави 3, пункти 6 глави 4, пункти 4 глави 5, глави 6 розділу II), які встановлюють нормативні значення показників пруденційних нормативів, набирають чинності з 01 січня 2014 року. Отже, сьогодні торговці цінними паперами надають інформацію щодо розрахунку пруденційних нормативів до НКЦПФР в апробаційному режимі, без застосування заходів впливу.
У вересні відбулось засідання Комітету з питань моніторингу, пруденційного й консолідованого нагляду та інформаційної політики НКЦПФР, на якому було розглянуто питання про дотримання торговцями цінними паперами вимог зазначеного вище Положення. За даними, що були надані на засідання Комітету департаментом регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж, більше ста торговців цінними паперами не дотримуються пруденційного нормативу щодо розміру регулятивного капіталу, у відповідності до отриманих ліцензій. Планом роботи Комітету на 2013 рік передбачено схвалення проекту рішення Комісії «Про схвалення рішення «Про внесення змін до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами» та наразі Асоціація "УФТ" приймає участь у роботі над проектом Змін. У зв'язку з цим, Асоціація "УФТ" розробила пропозиції щодо внесення Змін до Положення, які у свою чергу були опрацьовані та схвалені Комітетом з торгової діяльності, (http://aust.com.ua/KomitetPropositions.aspx), та надала їх до НКЦПФР. 01 листопада на сайті НКЦПФР був оприлюднений для обговорення проект Рішення Про затвердження змін до Рішення НКЦПФР від 25.12.2012 №1900, у якому враховані пропозиції Асоціації "УФТ". Пропонуємо Вам ознайомитись із Порівняльною таблицею та у разі виникнення питань та пропозицій направляти їх на електрону скриньку Асоціації "УФТ": info@aust.com.ua., оскільки робота Асоціації "УФТ" у цьому напрямку триває.
З повагою, апарат Асоціації "УФТ".
|
28 жовтня 2013 р.
23 жовтня 2013 р. Планове засідання Комітету з торгової діяльності.
Детальніше
За результатами розгляду та обговорення Комітетом з торгової діяльності було схвалено пропозиції Асоціації "УФТ" щодо внесення Змін до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, затвердженого Рішенням НКЦПФР №1900 від 25.12.2012 р. Ознайомитись з пропозиціями Асоціації "УФТ".
|
1 липня 2013 р.
Позапланове засідання Комітету з торгової діяльності.
Детальніше
Повідомляємо, що 01 липня відбулось засідання Комітету з торгової діяльності.
Основною темою для обговорення на засіданні Комітету з торгової діяльності було впровадження пруденційних нормативів для торговців цінними паперами та за результатами обговорення були прийняті наступні рішення:
1. З набранням чинності Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами (Рішення НКЦПФР № 1900 від 25.12.2012 р.) Асоціація «УФТ», проаналізувавши звернення членів, впевнена, що внесення змін до Положення з метою розроблення єдиних підходів та уточнення порядку розрахунку пруденційних нормативів є необхідним. Оскільки Асоціація "УФТ" виступає за гармонізацію чинного законодавства, недопущення неоднозначного тлумачення його норм та, як наслідок, неприпустимість діяльності торговців цінними паперами поза межами правового поля, то внесення змін саме до існуючого Положення, а не розробка окремого документа, наприклад Методичних рекомендацій, є більш послідовним рішенням, яке не призведе до виникнення правових колізій при практичному застосуванні. Тому, на засідання торгового комітету були визначені основні вектори позиції Асоціації «УФТ» щодо внесення Змін до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 25.12.2012. № 1900. До них віднесено: - необхідність внесення Змін до Положенням щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами (Рішення НКЦПФР № 1900 від 25.12.2012 р.) з метою розроблення єдиних підходів та уточнення порядку розрахунку пруденційних нормативів. - продовження адаптаційного періоду щодо введення пруденційних нормативів для забезпечення професійних учасників відповідними програмними продуктами та часом для уніфікації бухгалтерського обліку; - вироблення чіткої методологічної бази для розрахунку пруденційних нормативів. Вищезгадані основні напрямки будуть використані з метою подальшої підготовки пропозицій від імені Асоціації "УФТ". 2. З моменту впровадження пруденційних нормативів з торгівлі цінними паперами Асоціацією "УФТ" надаються консультації щодо порядку розрахунку та подання до НКЦПФР інформації з використанням сервісу на сайті АУФТ "Запитання до СРО". На засіданні Комітетом з торгової діяльності було прийняте рішення підтримати позиції Асоціації «Українські фондові торговці» щодо консультацій з питань розрахунку та подання до НКЦПРФ інформації щодо пруденційних нормативів, надані членам Асоціації за 1 півріччя 2013 р.
3. Асоціацією "УФТ" було звернуто увагу на численні труднощі, з якими торговці цінними паперами стикаються під час ведення бухгалтерського обліку операцій з цінними паперами та використанням звітних даних для формування контрольних нормативних показників. Швидкість змін законодавства, яке регулює діяльність професійних учасників та встановлює для останніх нові умови діяльності, обмеження та способи нагляду (особливий податок, пруденційні нормативи), вимагає перегляду існуючих підходів до аналітичного обліку торговців цінними паперами. На думку Асоціації "УФТ", необхідно розпочати роботу над Порядком аналітичного обліку торговців цінними паперами з метою вивчення існуючих підходів до ведення бухгалтерського обліку торговцями цінними паперами та напрацювання інформаційної бази для створення єдиної оптимальної методики. Єдність підходів, не тільки забезпечить торговців цінними паперами методологічною базою, а і надасть можливість автоматизувати надання значної частини звітності до контролюючих органів. З огляду на вищенаведене Комітетом з торгової діяльності визнано необхідним розпочати підготовку проекту Порядку аналітичного обліку торговців цінними паперами.
|
|